Zimny napoj na bol gardla

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na ciekawe napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze warto pokazać się wykonywać je temuż. Istnieje zatem nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale i zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wpadną z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najpopularniejszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest słodki, smaczny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można stosować jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem napoju jest ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i wygodne na każdym stoisku. Odpowiednim wyjściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta szczególna książka będzie ciepłym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe produkty to dotychczas nie wszystko. Trzeba pamiętać poważni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pięknej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest dużo takich towarów i warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak wykona swoje przewidywania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale oraz na model do wykonywania mrożonej kawy.